1. sobota 30.ledna HoTS Quintet Klub Kabinet
  Mladý nu-jazzový kvintet z Varšavy navazuje na to nejlepší z tradic evropského jazzu. Kapela vytváří specifický zvuk a sound kombinující expresivní části s chill-outovými odkazy.
  Bližší info


 2. pátek 12.února Between the Lines (Pavel Hrubý – Michal Nejtek – Dano Šoltis) Koncertní síň B. Martinů
  Tři mimořádně vyzrálé osobnosti české jazzové scény v neobvyklém projektu Between the lines, který byl nominován na prestižní ocenění Anděl 2015 v kategorii Jazz&Blues.


 3. pátek 19. února Omer Klein (Izrael) Koncertní síň B. Martinů
  Fascinující sólo piano koncert jedné z největších osobností propojující západní i východní hudbu. Jeho hudba je vzrušující a odvážná, tančící mezi zdánlivě neslučitelnými hudebními světy.
  „One of the most fascinating artists who have emerged from this country in the last decade“ (City Mouse Tel Aviv)
  Pavel Jakub Ryba & Mirek Linka – bass & guitar
  Nový projekt chameleona české jazz,funky a pop scény. Melodický grrove vtěsnaný jen do dvou nástrojů – tepající a výbušný!


 4. čtvrtek 25.února VSQ – Vilém Spilka Quartet Koncertní síň B. Martinů
  Radek Zapadlo – tenor saxofon, Vilém Spilka – kytara, Vlastimil Trllo – kontrabas, Martin Kleibl – bicí
  Osobitý projekt kytaristy Viléma Spilky, který patří k nejinspirativnějším hráčům na české scéně. Kromě vlastních kompozicí představí i neobvyklé coververze např. Bratrů Nedvědů.


 5. pátek 4. března James Harries & band & Musica Candida (Trutnov) SCT Uffo
  Jediný a jedinečný koncert sestavený speciálně pro Jazzinec. James Harries sólo, dále s kapelou a pak i spolu se smyčcovým souborem trutnovské Zuš – Musica Candida. Uslyšíme repertoár z poslední desky Until the sky bends down, která má skvělé recenze a představuje tohoto umělce v novém světle.


 6. čtvrtek 10. března MIKA-PARKER-PARKER Trio (USA/PL) Koncertní síň B. Martinů
  Po obrovském úspěchu z Autumn Party Jazzince 2014 opět přijíždí americká rytmika Frank Parker & Mike Parker, tentokrát ale saxofon vystřídá kytara v podání skvělého polského hráče. Szymon Mika je vítězem kytarové soutěže Jarka Smietany 2015 a je laureátem Grand Prix na festivalu Jazz nad Odrou 2012 a Tarnow International Jazz Contest 2013.
  Eddie Martin Trio (GB/CZ)
  Eddie Martin je nejlepší bluesový kytarista, kterého Británie vyprodukovala od dob Erika Claptona (citace z magazínu Co se děje v Londýně). Je nazýván „velvyslancem britského blues“. – tentokrát vystoupí s českou rytmikou.


 7. sobota 19. března – Festivalové finále SCT UFFO
  Billy Martin’s Wicked Knee (USA)
  Ragtime, funk aneb kolize newyorského downtownu s neworleanskými pouličními dechy
  „MUSIC FOR GOOD TIMES DURING BAD TIMES“  Fascinující neelektrický projekt bubeníka slavných Medeski, Martin and Wood.
  Ian Richie Soho Project (UK, Cz)
  Uznávaný britský saxofonista inspirující se v jazzu i Pink Floyd (se kterými vystupoval) ve spojení s českými muzikanty.
  Miroslav Vitouš a Jiří Stivín
  Nejuznávanější český muzikant neustále hledá hranice a posouvá se do dalších dimenzí. Tentokrát se svým dávným přítelem Jiřím Stivínem budou mít speciální „jazzincový set“.
  Al Di Meola – Elysium – with specal guest
  Jedna z největších hvězd světového kytarového nebe vystoupí na jediném koncertě v Čechách s projektem Elysium, ke kterému přizve i hráče, vybraného speciálně pro Jazzinec
  + předání cen vítězům mezinárodní soutěže JAZZ WORLD PHOTO 2016


   

 8. čtvrtek 24.3. Justin Lavash Pod hradem
  Britský kytarista, jehož virtuózní hra často nechá užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev.


 9. čtvrtek 31.3, Emil Viklický a Miroslav Hloucal Quartet Koncertní síň B. Martinů
  Dvě generace, dva přístupy, dva autoři a skvělí interpreti. Druhý křest nové desky.


 10. čtvrtek 7, dubna Robert Balzar new trio + Gabriele Mirabassi (It) Koncertní síň B. Martinů
  Neuvěřitelně jemný a lehký tón klarinetu italského mistra se proplétá s Levíčkovou precizní hrou a nekompromisní hrou rytmiky tria, kterou na Jazzinci dobře známe. Nyní ale opět zcela v „novém“.


 11. čtvrtek 14. dubna Petr Beneš Quartet Koncertní síň B. Martinů
  Pianista Petr Beneš představí nový repertoár svého bandu. On sám vyhrál soutěž o nejlepší jazzovou skladbu roku 2011 pořádanou OSA. Křest nového cd!
  Adam Ben Ezra – Izrael
  Fenomenální izraelský kontrabasista, který dokáže rozezpívat i roztančit celý sál. Virtuózní hra tohoto třicátníka kombinuje jazz, latinu a středomořskou hudbu.


 12. středa 20. dubna Jiří Moravčík  Klub Kabinet
  Poslechový večer a setkání s hudebním publicistou, který je uznávaným znalcem world music.


 13. pondělí 25, dubna Richard Müller – special koncert SCT Uffo
  Speciální koncert pro Jazzinec. Největší hity tohoto mnohonásobného slovenského „slavíka“, šansoniéra a hlavně nepřehlédnutelné osobnosti. Leaderem jeho bandu je nám velmi dobře známý pianista Matěj Benko.